Strona główna

Szybki kontakt

Administratorem danych osobowych jest spółka Murator IBS Sp. z o.o. z siedzibą w Julinku. Informacje na temat przetwarzania danych osobowych (w tym danych udostępnionych w celu kontaktu) dostępne są w Polityce Prywatności

Organizacja przedszkola

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest cały rok w godzinach 7.00-18.00

Grupy przedszkolne

W przedszkolu powstają dwie grupy przedszkolne: Grupa Zielona i Grupa Żółta. Grupa Zielona może liczyć max. 15 dzieci, Grupa Żółta max. - 25 dzieci. Taka ilość dzieci pozwala każdemu z nich czuć się w przedszkolu jak we własnym domu. W przedszkolu jest przytulnie i ciepło, wszystkie dzieci są ze sobą zaprzyjaźnione. Dyrekcja przedszkola i Kadra pedagogiczna doskonale zna wszystkie dzieci i ich rodziców.

Posiłki

W Przedszkolu podążamy za indywidualnymi potrzebami dzieci. Każde dziecko wie, ile i kiedy potrzebuje zjeść. Dlatego też samo podejmuje decyzję dotyczącą spożywania posiłków.

Śniadanie – dzieci mogą do niego usiąść między 9.00 a 11.00 w trakcie pracy własnej. Do posiłku przeznaczony jest jeden stół, na którym znajdują się różne produkty: pieczywo, wędlina, ser, warzywa itp. Dzieci samodzielnie nakrywają do stołu. Każde dziecko decyduje, co zje i ile zje, samo nakłada sobie na talerz. Dzięki temu ćwiczy samodzielność, wykorzystuje umiejętności zdobyte w trakcie pracy z pomocami z działu życia praktycznego, uczy się podejmowania pierwszych decyzji.

Obiad, I podwieczorek – te posiłki dzieci jedzą o wyznaczonej godzinie. W dalszym ciągu są samodzielne w zakresie nakrywania do stołu, nakładania jedzenia.

II podwieczorek – zorganizowany jest podobnie jak śniadanie. Dzieci mogą posilić się przygotowaną przekąską – owocami, warzywami, chlebkiem ryżowym itp.
W czasie wszystkich posiłków dzieciom towarzyszy nauczyciel, więc jeśli napotykają jakieś trudności, mogą poprosić go o pomoc.